Yeni özel güvenlik kimlik kartı ve kimlik yenileme için gerekli evraklar

Yeni özel güvenlik kimlik kartı ve kimlik yenileme için gerekli evraklar

Yeni özel güvenlik kimlik kartı (Eski Kimliği Olanlar) yenileme için gerekli evraklar ve randevu alma

Bu yazımızda sizlere özellikle de eski tarihli özel güvenlik kimlik kartı olup da yeni kimlik kartı müracaatında bulunacaklar için yapılacak işlemler neler, özel güvenlik kimlik kartı yenileme, özel güvenlik kimlik kartı yenileme ücreti, özel güvenlik kimlik kartı yenileme sorgulama, özel güvenlik kimlik kartı yenileme dilekçesi, özel güvenlik kimlik kartı yenileme randevu, özel güvenlik kimlik kartı yenileme için gerekli evraklar, özel güvenlik kimlik kartı yenileme süresi hakkında güncel bilgiler aktaracağız. Dilerseniz yeni kimlik kartı başvurusunda bulunmak için yapılacak aşamaları adım adım öğrenelim.

1 – Yeni özel güvenlik kimlik kartı başvuruları nasıl yapılacak?

Bildiğimiz gibi geçen yılın haziran ayında yürürlüğe giren ve normalde 2016’nın sonunda tamamlanması planlanan fakat çeşitli sebeplerden ötürü bu sürenin uzamasıyla birlikte eski kimlik kartı olan ve yeni özel güvenlik kimlik kartı almak isteyen özel güvenlik görevlileri ve yöneticileri çalıştıkları kurumlar aracılığı ile veya şahsi olarak yine bağlı bulundukları il özel güvenlik şube müdürlüklerinden özel güvenlik kimlik kartı yenileme randevusu almak suretiyle başvuru yapacaklardır. Yeni kimlik kartları bütün özel güvenlik görevlilerine ( bir işte çalışan yada  ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak olanlar için) ptt ile herkesin ev adreslerine gönderilecektir.

2 – Yeni özel güvenlik kimlik kartı randevu alma

Yeni özel güvenlik kimlik kartı alacak kişilerin bağlı bulundukları illerdeki özel güvenlik şube müdürlüklerinden yeni kimlik kartı için randevu almaları gerekmektedir. Bazı illerimizde kimlik yenileme için online randevu sistemi mevcuttur. Mesela İstanbul’da ikamet edenler BURADAKİ internet sitesi üzerinden online randevu alabilirler.

Dip Not: Özellikle de İstanbul için randevu almak isteyip de bir türlü saatini denk getiremeyenler BURADAKİ yazımızı inceleyerek kolaylıkla randevu alabilirler.

3 – Yeni özel güvenlik kimlik kartı yenileme için gerekli evraklar?

Randevumuzu aldıktan sonra sıra geldi evrak tamamlama işlemine..

Yeni kimlik kartı başvurusu için gerekli belgeler:

Şahsi Dilekçe* Şahsi dilekçe örneğini BURAYA TIKLAYIP indirebilirsiniz.
Eski Özel Güvenlik Kimlik Kartının aslı
Eski kimlik kartının üzerindeki geçerlilik tarihi geçmiş ise yenileme müracaatında bulunduğuna dair (YENİLEME kaşesi gözükecek) yenileme sertifikasının fotokopisi
2 adet Biyometrik fotoğraf (Beyaz zemin üzerine Açık Renk Giysi ile (Başörtüsü dahil) son 6 ay içinde cepheden çekilmiş)
Kimlik Kartı Ücreti – Kart ücreti olarak Vakıflar Bankası TR58 0001 5001 5800 7303 9981 15 nolu hesaba 20 TL yatırılarak, dekontu teslim edilecektir.(İnternet dökümü ve bankamatik fişi kabul edilmemektedir.)

Özel güvenlik kimlik kartı yenileme ücreti ne kadar? Şuan yani 2017 yılı için kimlik kartı yenileme ücreti 20 tl dir.

Yeni özel güvenlik kimlik kartları ne zaman ve nasıl verilecek?

2016 yılının haziran ayında verilmeye başlanılan ve halen devam eden yeni özel güvenlik kimlik kartları başvurulara müteakkiben kısa sürede teslim edilmektedir. Yeni kimlik kartı başvuru alma işleminde fiilen çalışan özel güvenlik görevlilerine öncelik verilecek, fiilen çalışanlardan ise hava yolu, deniz yolu ve raylı ulaşım sistemlerinde çalışanlar ile adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışanlara ise daha ileri öncelik verileceği açıklanmıştır.

Yeni Kimlikler bütün özel güvenlik görevlilerinin (bir işte çalışan yada  ilk defa özel güvenlik kimlik kartı alacak olanlar) ptt ile evlerine gönderilecektir.

Evet arkadaşlar yukarıda yeni özel güvenlik kimlik kartları hakkında,
– Yeni özel güvenlik kimlik kartları özellikleri nelerdir?
– Yeni özel güvenlik kimlik kartları ne zaman verilecek?
– Yeni özel güvenlik kimlik kartları için başvurular nasıl yapılacak?
– Yeni özel güvenlik kimlik kartları için gerekli evraklar nelerdir? – yeni özel güvenlik kimlik kartları Randevu alma? Sorularına cevap vermeye çalıştık dilerseniz şimdi de özel güvenlik yeni kimlik kartları örneği ve özelliklerinden bahsedelim.

Yeni Özel Güvenlik Kimlik Kartları Özellikleri?

Yeni özel güvenlik kimlik kartları polikarbon malzemeden, taşıması kolay, üzerinde sahtesinin yapılmasını önleyici çeşitli güvenlik uygulamalarıni barındırmaktadır.

Yeni kimlik kartı alacak özel güvenlik görevlileri ve yöneticileri çalıştıkları kurum, kuruluş veya birimleri aracılığı ile il özel güvenlik şube müdürlüklerinden randevu almak suretiyle başvuru yapacaklardır.

Yeni özel güvenlik kimlik kartları örneği ve özellikleri

Yeni kimlik kartı başvuru alma işleminde fiilen çalışan özel güvenlik görevlilerine öncelik verilecek, fiilen çalışanlardan ise hava yolu, deniz yolu ve raylı ulaşım sistemlerinde çalışanlar ile adliye ve diğer kamu kurumlarında çalışanlara öncelik verilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Tweetle Google+

Etiketler: , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Daha fazla İnsan & Yaşam
Dibi kararmış ve kireçlenmiş çaydanlık nasıl temizlenir, çaydanlık kireç temizleme

Dibi kararmış çaydanlık ve çaydanlık kireci nasıl temizlenir? Özellikle de kireçlenmiş,...

GarantiOne Nedir, Nasıl Kullanılır Avantajları Nelerdir?

GarantiOne Uygulaması nedir, nasıl kullanılır? GarantiOne uygulamasının avantajları, dez avantajları nelerdir?...

Kapat