Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otel Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz ayı yaklaştı, tatil dönemi başladı. Tatile çıkmaya karar verdiğimiz de en çok bizi zorlayan konulardan biri ise nerede konaklayacağımızdır. Hotel ararken ilk önceliğimiz bütçe oluyor ve daha sonra ise hotel yorumlarına ve hotel şikayetlerine bakıyoruz. Hotellerin birbiri ile yarışa girdiği yaz dönemin de sadece bütçemize bakmak yeterli olmuyor. Hizmet ve konaklama olarak çok kötü durum da olan hoteller ile aynı fiyata hizmet sunan kaliteli oteller de mevcut.

İşte otel rehber sitesi olan  www.hotelrehberim.com ile derlediğimiz otel seçerken dikkat etmemiz gereken konular

1- Hotelin Konumu

Tatile çıktığımız da veya iş seyehatine gittiğiniz de konaklayacağınız hotelin size en uygun yerde olması gerekiyor. Örneğin iş seyehatine gittiğiniz de ve iş toplantısı yapacağınız yerin hotele yakın olması her zaman avantajınız olacaktır. Aynı zaman eğer çocuklu bir aileyseniz çocuklarınızın hastalanma durumunu göz önüne alarak şehir merkezine yakın hotel seçmeniz en mantıklısı olacaktır. Çünkü şehrin dış kısımlarında bulunan bir hotelden, şehir de bulunan hastaneye gitmeniz zaman kaybı yaratacaktır.

Manzara görmek için ve dinlenmek için tatile çıktıysanız veya iş toplantılarının kısa süreceği bir seyehatte hotelin merkez de olması sizin için pek bir avantaj sağlamaz. Genellikle şehrin dış kısımların da bulunan hotellerin manzaraları ve hizmetleri daha kaliteli olmaktadır. Bütçenize en uygun hoteli bulmak için www.hotelrehberim.com adresinden fiyat performans olarak en uygun hotelleri bulabilirsiniz.

2- Hotelin Yıldız Sayısı

Hotel seçerken  muhakkak en ilk dikkate aldığımız konu hotelin yıldızı sayısı oluyor. hOtelin sahip olduğu yıldız sayısı ile gösterdiği imkanlar doğru orantılı olmaktadır. Otelleri karşılaştırırken ilk dikkate almamız gereken konulardan biridir ve ekonomik bir hotel veya lüks bir hotel de mi kalacağınızı bütçenize göre kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

3- Ekstra Ücret

Konaklayacağınız hotelde fiyata nelerin dahil olduğuna kesinlikle bakmalısınız. sauna, hamam, spa veya diğer hizmetlerin ücrete tabi tutulup tutulmadığını araştırmalısınız. Aynı zaman da internete ihtiyacınız varsa, internet kullanma imkanının olup olmadığına veya hotelin içerisin de farklı lezzetlere sahip bir restoran varsa o restoranın fiyatlarına bakmanız faydalı olacaktır..

4- Hotel  Hakkında Yorumlar ve Şikayetler

Hotelimizi belirledik artık son aşama rezervasyon yapma kısmına geldi. Karar kıldığımız hotel hakkında yapmamız gereken son işlem ise hotel yorumlarına ve hotel şikayetlerine bakmak olmalı. Maalesef ki artık bazı hoteller reklamlarda veya sitelerinde kendilerini tanıttıkları gibi olmuyor. Rezervasyon işlemi öncesi muhakkak hotel hakkında oluşturulan şikayetlere ve yorumlara bakmanızı tavsiye ediyoruz. Hoteller hakkında yorum ve şikayetlere bakabileceğiniz kapsamlı bir site olarak kesinikle www.hotelrehberim.com  adresini incelemenizi öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Tweetle Google+

Etiketler: ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Daha fazla Sponsor
Sebze Yemekleri Nasıl Pişirilmeli?

Sebze Yemekleri Nasıl Pişirilmeli? Kilo sorununuz olsun ya da olmasın,...

2018 En Güncel ve En Kaliteli Filmleri

Turbofilmizle.com Siz Ziyaretçilerimiz İçin Hazırlanan Ve Her Türde Filmi İzlemenize...

Kapat