Android ekran kilit desenini unuttum, ekran desen kilit açma yeni yöntem

Android ekran kilit desenini unuttum, ekran desen kilit açma yeni yöntem

Android Ekran Desen Kilidi Nasıl Açılır? Android’de Unutulan Kilit Ekranı Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Android ekran kilit desenini unuttum, telefon şifresini unuttum samsung, ekran kilidi unuttum nasıl açılır, telefon deseni kırma, samsung ekran kilidi kırma programı, android desen kilidi kırma kodu, telefon şifresini unuttum general mobile,
screen lock bypass pro, ekran desen kilidini unuttum ve google hesabıyla açamıyorum ne yapmalıyım?

Android cihazlarımızda sakladığımız çeşitli dosyalar, fotoğraflar veya uygulamalara yabancıların erişimlerini engellemek için kilit ekranı özelliğini kullanıyoruz. Ayrıca ekranda hoş bir görsellik oluşturması ve şifreleme olarak da henüz kırılamamış olması kullanıcıları özellikle bu yöntemi kullanmaya cezbediyor. Kilit ekranını ise desen, PIN veya şifre ile kullanabiliyoruz.

Bu kilit ekranında kullandığınız desen, şifre veya PIN’i unutursanız ne olur? Panik yapmayın, bunun için size anlatacağımız birkaç yöntem var. Ancak, ne yazık ki tüm cihazlar için çalışan etkin bir yöntem bulunmuyor.

Unutulan ekran desen kilidini açma konusunda sizi adım adım çözüme ulaştıracak işte 7 yöntem

Android işletim sistemli cihazlarınızda güvenlik için kullandığınız kilit ekranının desenini veya şifresini unuttuysanız, problemin çözümü için yazının devamında anlattığımız yöntemleri mutlaka okumanızı öneriyoruz.

1. Yöntem: Android Device Manager

Android Device Manager isimli hizmet, yeni Android akıllı telefon ve tabletler için en iyi çözüm diyebiliriz. Eğer, mevcut kullanılabilir bir Google hesabınız varsa hizmete erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bağlantıya girdikten sonra, açılan sayfadaki Kilitle butonuna basarak cihazınızın şifresini sıfırlayabilmeniz mümkün. Kilitle butonuna tıkladığınızda kilit ekranınız, bir şifre kilidiyle değiştirilecektir.

2. Yöntem: Samsung’un “Cihazımı Bul” Servisi

Android Device Manager benzeri bir hizmeti de Samsung sunuyor. Eğer, Samsung marka bir akıllı telefonunuz varsa bu bağlantıya giderek Samsung hesabınızla giriş yapın. Soldaki bölmede yer alan Ekranımı Kilitle butonuna tıkladıktan sonra yeni bir PIN girin ve alt kısımdaki Kilit butonuna tıklayın.

3. Yöntem: “Deseni Unuttum” Özelliği

Cihazınız Android 4.4 ve üzeri bir sürüme sahipse Deseni Unuttum özelliğini kullanabilirsiniz. 5 kilit açma denemesinden sonra “30 saniye içinde tekrar deneyin” mesajını göreceksiniz. Bunun hemen altında yer alan “Deseni Unuttum” butonuna tıklayın. Daha sonra açılan sayfadan Gmail hesabınızı ve şifrenizi girin. Bilgileriniz onaylandığında yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

4. Yöntem: Fabrika Ayarları’na Dönmek

Eğer, cihazınız üzerinde depolanan verilerin silinmesi sizin için problem değilse veya yedekleriniz varsa telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem, cihazınızın türüne göre değişiklik gösterebilir. Ses azaltma, home tuşu ve güç tuşuna birlikte basılı tuttuğunuzda, Kurtarma modu açılacaktır. Burada ses açma ve azaltma düğmelerini aşağı-yukarı hareket için kullanarak wipe data/factory reset seçeneğine getirin ve seçmek için güç düğmesine basın. Bunun ardından da işlemi onaylayarak cihazınızı ilk günkü haline getirebilirsiniz.

5. Yöntem: ADB ile Şifre Dosyasını Silmek

Cihazınızda daha önceden USB hata ayıklama modunu etkinleştirdiyseniz bu işlemi kullanabilirsiniz. Ancak etkin değilse, bu yöntemi atlayabilirsiniz.

İlk olarak USB veri kablosuyla cihazınızı bilgisayara bağlayın. Ardından, ADB kurulum dizininde bir komut istemi penceresi açın ve aşağıdaki komutu yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlattığınızda kilit ekranındaki şifre silinmiş olacaktır.

adb shell rm /data/system/gesture.key

6. Yöntem: Güvenli Mod’da Üçüncü Taraf Kilit Ekranı Oluşturma

Eğer, kırmak istediğiniz ekran kilidi mevcut ekran kilidi değil de üçüncü taraf ekran kilidiyse, cihazınızı güvenli moda almak en kolay yol olacaktır. Birçok telefonda, güç menüsüne gelerek ve uzun süre güç tuşuna basarak güvenli moda alabilirsiniz. Cihazınıza göre değişiklik gösteren bu modu, internetten araştırabilirsiniz. Güvenli moda geçmek istediğinize dair çıkan uyarı ekranında Tamam butonuna bastığınızda üçüncü taraf ekran kilidiniz geçici olarak devre dışı bırakılacaktır. Daha sonraki adımda ise, ekran kilidini silin ve ardından telefonu güvenli moddan çıkarmak için yeniden başlatın. Telefon açıldığında ekran kilidi muhtemelen gitmiş olacaktır.

7. Yöntem : Kilit Ekranı Arayüzünü Kırmak

Ve son olarak, eğer cihazınız şifreliyse ve Android sürümü 5.0 – 5.1.1 ise şifreli ekranı kırmanın bir yolunu anlatacağız. Bu teknik, diğer güvenli ekran kilitlerinde işe yaramayacaktır, ama eğer şifrenizi unutursanız bu yöntem kurtarıcı bir rol üstlenecektir.

İlk olarak ekran kilidinizdeki Acil Çağrılar butonuna basın ve ekranda 10 adet yıldız girin. Ekrandaki yıldızları seçmek için alana iki kez tıklayın (veya basılı tutun) ve kopyala butonuna tıklayın. Daha sonra öncelikli olarak girilmiş olan karakterleri iki katına çıkarmak için aynı alana yapıştırın. Daha fazla karakter eklemek için çift tıklama karakterleri belirmeyinceye kadar kopyala yapıştır işlemine devam edin. Bundan sonra, kilit ekranına dönün ve kamera kısayolunu açın. Bildirim geçmişini indirdikten sonra ayarlar simgesine tıkladığınızda sizden şifre girmeniz istenecektir. Veri giriş alanına uzun süre basın ve Kopyala seçeneğine tıklayın. Bu işlemi pek çok kez tekrarlamanız gerekecek. En sonunda, alana yeteri kadar karakter yapıştırdıktan sonra ekran kilidiniz kırılacaktır. Ve bu da, telefonunuzun arayüzüne giriş yapmanıza izin verecektir. Evet, bu işlemin ne kadar karışık ve zor olduğunun farkındayım. Fakat, cihazınızda erişmeniz gereken önemli dosyalarınız varsa denemeye değer diye düşünüyorum.

Yukarıda anlattığımız yöntemlere alternatif olarak aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Ekran Kilit Desenini Unutmak

Ekran kilit desenini unuttuğunuzda ve hatırlamak için farklı kilit desenleri denemeleri yaptığınızda, ilk denemelerinizde cihaz sizden deseni tekrar çizmenizi istiyor.
5 kez denerseniz 30 sn sonra tekrar deneyin uyarısı çıkıyor. Fakat yanlış girmekte ısrar ederseniz desen girme ekranı kayboluyor ve sizden Gmail hesabınız ve şifrenizle giriş yapmanızı isteyecektir.

1- Gmail Hesabı ve Screen Lock ByPass Uygulaması

Ekran kilitini açmak / kırmak için Gmail hesabınıza şifrenizle beraber giriş yaptığınızda cihazınızı en son kullandığınızda kullandığınız Wi-Fi veya mobil internetinizin üstünden sorun yaşamadan Gmail bilgileriniz kontrol edildikten sonra cihazınız açılacaktır.

Cihazınıza giriş yaptıktan sonra Google Play’ den Screen Lock ByPass Pro uygulamasını indirip ekran kilit desenini kaldırabilirsiniz. (Şarjda olmaması ve usb kablosu takılı olmamasına özen gösterin)

Uygulamayı indirdiğinizde cihazınızı şarja takın ve uygulamayı başlatın. Uygulamayı başlattığınızda gelen ekrandan ” Active “ seçeneğini seçin.

Active “ seçeneğini seçtikten sonra karşınıza gelen ekrandan ” Remove Lock Password “seçeneğini seçerek ekran kilid desenini kaldırabilirsiniz.
Eğer Gmail heabınıza giriş yapabiliyorsanız bu uygulama ile cihazınızı açabilirsiniz fakat cihazınıza Gmail hesabınızla giriş yaptığınızda telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğini unutmayınız.

2- Factory Reset Atmak

Eğer herhangi bir internet bağlantısı yoksa veya Gmail hesabınızı şifresini hatırlamıyorsanız o zaman factory reset yapmaktan başka çareniz kalmamış demektir.

HTC Cihazlarda Reset

HTC marka cihazlarında factory reset ekranına ulaşmak için cihazınız kapalı iken bataryasını çıkarıp kısa bir süre bekleyin ve daha sonra ses kısma tuşu ile power tuşuna aynı anda cihaz açılana kadar basılı tutun.
Gelen menüde aşağı yukarı gitmek için ses kontrol tuşlarını kullanın. ” Factory Reset “seçeneğinin üstüne gelip onaylamak için power tuşuna basın telefon kendiliğinden yeniden başlayacaktır.

Samsung Cihazlarda Reset

Samsung marka akıllı cihazlarda factory reset ekranına ulaşmak için Menü tuşu + Power Tuşuna Samsung yazısı ekrandan kayboluncaya kadar basın. Gelen ekrandan ” Wipe date / factory reset “ seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan ise ” Reboot System Now “ seçeneğini seçerek Samsung marka cihazlarda Factory Reset işlemini yapabilirsiniz.

Önemli uyarı: Bu işlemleri yaptığınızda telefon hafızasındaki verileriniz (mesajlar, kişiler, uygulamalar) kaybolacaktır. Bunların yedeğini daha önce almanızı öneririm.

Sosyal Medyada Paylaş Paylaş Tweetle Google+

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Daha fazla Teknoloji
Mobil Dünyada Skandal!

Barcelona’da her yıl düzenlenen MWC 2013 etkinliğinde, nefeslerin tutulmasına neden...

Photoshop Artık Cebinizde…

Dünyanın en bilinir markalarından ve bulunduğu alanda neredeyse rakipsiz olan...

Kapat